Dlaczego tak trudno znaleźć partnera po trzydziestce - czterdziestce ?

W dzisiejszych czasach śluby zawierane są o kilka lat później niż miało to miejsce w przypadku naszych rodziców. Średni wiek nowożeńców to 26 lat dla kobiety i 28 lat dla mężczyzny. Coraz więcej osób moment założenia rodziny odkłada jeszcze dalej. Najpierw kończymy studia, później szukamy pracy, wspinamy się po drabinie kariery zawodowej, tworzymy stabilizację materialną, kupujemy pierwszy samochód, mieszkanie albo dom. Dopiero gdy uda się to wszystko osiągnąć zaczynamy myśleć o założeniu rodziny. Niestety często okazuje się, że w międzyczasie większość rówieśników połączyła się w stałe pary i w zasadzie nie ma już w czym wybierać.

Dodatkową trudność stanowi fakt, że osoba po trzydziestce często nie ma gdzie zawierać nowych znajomości. Dawni przyjaciele mają małe dzieci i nie mają czasu na życie towarzyskie albo spotykają się najchętniej w parach a singiel wśród nich może czuć się nieswojo. Do poznawania nowych osób pozostają więc portale randkowe czy specjalne wyjazdy dla singli z biur podróży. Gdy zaczniemy swoją aktywność na portalach randkowych szybko dostrzegamy, że jest całkiem dużo innych singli. Niestety gdy zaczynamy się z kimś spotykać po krótkim czasie okazuje się, że jakoś nie możemy się dogadać. Osoby po trzydziestce mają zwykle już swoją małą stabilizację i czują się przywiązane do tego co swoje.

Gdy pada na przykład propozycja wspólnego zamieszkania każda ze stron chce pozostać w swoim mieszkaniu i trudno o kompromis. Ponadto osoby po trzydziestce mają już swoje nawyki i przyzwyczajenia, które bardzo trudno zmienić. Duże problemy powstają także wtedy gdy singielka poznaje partnera, który ciągle mieszka z rodzicami. Taki mężczyzna prawie zawsze jest wyręczany przez rodziców, nie musi się dokładać do kosztów mieszkania więc i od swojej nowej partnerki wymaga obsługi a to rodzi konflikty.