Dlaczego tak trudno znaleźć partnera po trzydziestce czy czterdziestce ?

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie wchodzą w związki małżeńskie później niż ich rodzice. Obecnie średnia wieku dla kobiety to 26 lat a dla mężczyzny 28 lat. Nie brakuje też ślubów, gdzie nowożeńcy przekroczyli trzydziestkę, a nawet czterdziestkę. Dużo później następuje także decyzja o pierwszym dziecku. Dzisiaj młodzi chcą najpierw zdobyć dobre wykształcenie, później ciekawą pracę, odłożyć na mieszkania a w międzyczasie korzystać z życia, jeździć na wakacje, chodzić do klubów. Okres młodości jest jakby przedłużony.
Bycie singlem jest modne, niezależne i w miarę beztroskie. Wszystko jest fajnie, gdy w około są inni single i jest, z kim spędzać czas. Najgorzej, gdy zostanie się ostatnim z nich, bo wszyscy pozostali mają już rodziny i nie szukają towarzystwa osoby samotnej. Wtedy zazwyczaj pragniemy również założyć rodzinę i szukamy partnera, a to okazuje się bardzo trudne. Po trzydziestce, a tym bardziej po czterdziestce, nie jest łatwo poznać kogoś w sposób naturalny, czyli w pracy albo poprzez znajomych. Jesteśmy zapraszani towarzysko coraz rzadziej, a jeśli już to idziemy do ludzi, którzy są parami i nie ma kogo tam poznać. Brak partnera czy nawet koleżanki wyklucza Nas z wielu aktywności.
Nie chcemy sami chodzić do kina, do baru, na basen i jeszcze bardziej zawężamy sobie możliwość poznania kogoś. W takiej sytuacji możemy wykorzystać portale randkowe w Internecie. Tam owszem nie brakuje kandydatów, ale też nie łatwo jest trafić na kogoś wartościowego. Gdy z kimś przyjemnie się pisze, umawiamy się na spotkanie w realu i czasem wychodzi z tego dłuższa znajomość. Gdy przyjdzie jednak do poważniejszych planów często okazuje się, że jest problem.
Osoby po trzydziestce mają już poukładane życie, wiedzą, co chcą, co lubią, mają swój rytm, trudno jest im iść na kompromis. Na przykład obydwie strony mają swoje mieszkania, ale żadna nie chce się przeprowadzić do tej drugiej. Tak to właśnie jest u ludzi w pewnym wieku. Z kolei, gdy spotyka się bardzo młoda para to razem się wszystkiego dorabiają, uczą, planują, wszystko dzieje się jakby naturalnie.