Styl kobiety sukcesu (power dressing) – czym się charakteryzuje

Power dressing to styl w modzie, który pojawił się w drugiej połowie XX w. To styl silnych, niezależnych kobiet, które odnoszą sukces na płaszczyźnie zawodowej. Stroje utrzymane w stylu power dressing mają na celu wzbudzenie szacunku oraz zbudowanie dystansu. Tego rodzaju stylizacje cechuje minimalizm oraz klasyczna elegancja.

Power dresing – zasady Power dressing to styl kobiet sukcesu, które swym ubiorem chcą pokazać swoją pozycję zawodową oraz wzbudzić szacunek swoich podwładnych. To styl dla pań, które są niezależne i pewne siebie. Tego rodzaju stylizacje mają również na celu zbudowanie dystansu oraz pokazanie swoich ambicji zawodowych.

Power dressing – co ubierać? Power dressing to styl, który cechuje minimalizm oraz klasyczna elegancja. Kobiety sukcesu najczęściej noszą sukienki midi, ołówkowe spódnice oraz eleganckie bluzki. Równie chętnie ubierają garnitury, garsonki oraz żakiety. Obowiązkowym elementem stylizacji kobiety sukcesu są buty na wysokim obcasie, najlepiej szpilki, które dodają pewności siebie. Jeżeli chodzi o kolorystykę strojów, dominują stonowane barwy, takie jak czerń, granat, szarość czy biel.

Makijaż i fryzura kobiety sukcesu Nieodłącznym elementem stylizacji kobiety sukcesu jest odpowiedni makijaż oraz fryzura. Najlepszy będzie makijaż no make up, czyli makijaż w stylu nude, którego nie widać na skórze, jednak skutecznie maskuje on wszelkie niedoskonałości cery. Równie stonowany powinien być manicure. Z kolei fryzura zależy od długości włosy kobiety. Włosy można spleść w warkocz, ułożyć w koka bądź wymodelować i zostawić rozpuszczone, jednak pod warunkiem, że nie są dłuższe, niż do ramion.